İlkadım Bebek Gereçleri
0-1 Yaş Bebek Giyim ve Gereçleri
0-12 Ay Bebekler İçin İhtiyaç Duyacağınız Herşey

Hamamyolu Cd. No: 57/C
info@ilkadimbebe.com
0 222 230 23 26

Anadolu Üniversitesi ile ETO arasında işbirliği protokolü imzalandı

15.01.2020 

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Ticaret Odası (ETO) arasında, eğitim ve araştırma konularını kapsayan işbirliği protokolü imzalandı. Protokol törenine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve ETO Başkanı Metin Güler ile üniversite yönetimi ve ETO yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İşbirliği protokolünde belirlenen eğitim, danışmanlık, proje hazırlama ve araştırma faaliyetleri, Anadolu Üniversite tarafından gerçekleştirilecek. Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda kişisel, mesleki, teknik eğitimler verilmesi ve sertifika programlarının düzenlenmesi konularında Anadolu Üniversitesi destek sağlayacak. ETO tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda, alan araştırması ve danışmanlık hizmeti verilmesi, bilimsel, sosyal ve kültürel organizasyonlara destek ve katkı sağlanması, kurs eğitim ve e-Sertifika programlarının düzenlenmesi ile akademik ve sosyal içerikli yazılı, görsel eserlere katkı sağlanması konularında üniversite ve oda işbirliği içerisinde olacak. 

Mini MBA programları ile Ticaret Zirvelerine akademik destek

ETO tarafından ihtiyaç duyulan alanlarda gerçekleştirilecek projelere katkı verilmesi, üyelere yönelik Mini MBA programları düzenlenmesi ile oda tarafından düzenlenecek olan Ticaret Zirvelerine akademik destek Anadolu Üniversitesi tarafından sağlanacak. ETO üyelerine ait iş yerlerinde staj yapacak öğrencilerin belirlenmesi, iş yerleri ile üniversite mensupları arasında ilişkiyi artırmak adına ek protokoller ve indirim anlaşmaları yapılması da yapılan işbirliği kapsamında sürdürülecek. 

Şehrin yararına önemli işler yapılacak

İmzalanan işbirliği protokolü sonrasında konuşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, kurumsal işbirliklerine önem verdiklerini belirterek, ülkemizin stratejik hedeflerine ilerlemesinde işbirliklerinin kurumlar arasındaki koordinasyonu ve uyumu arttırdığını vurguladı. Rektör Çomaklı sözlerine şöyle devam etti: “Eskişehir’in gelişmesi, ekonomik açıdan daha ileri seviyelere ulaşması, buna ek olarak şehirdeki sanayi ve ticari kapasitenin artmasına dönük olarak üniversitemizin üzerine düşen görevleri yerine getiriyoruz ve bundan sonra da getirmeye devem edeceğiz. Eskişehir Ticaret Odası ile gerçekleşen protokolün, her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum.” Rektör Çomaklı ayrıca, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin koordinasyonunu sağladığı Sektör ve Sivil Toplum İş Birliği Koordinatörlüğü’nün söz konusu çalışmaları yürüteceğini sözlerine ekledi. ETO Başkanı Metin Güler ise, Anadolu Üniversitesi ile gerçekleşen protokolün kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ederek, üniversiteden akademik alanda büyük faydalar edinerek üyelerinin ve şehrin yararına önemli işler yapacaklarını belirtti. 

 

Gönderen: haber
1130 defa okundu 
 


Ekonomi
GELECEĞE DEĞER KATAN LİDERLERE ETO’DAN ÖDÜL
YENİ UZLAŞTIRMACILAR BELGELERİNİ ALDILAR
Ticaret Bakanı Pekcan’dan Davos mesajı: “Türkiye Fırsatlar Ülkesi”
5 HES’TEN EKONOMİYE BİR YILDA 11,1 MİLYAR LİRALIK KATKI
Ticaret Bakanı Pekcan, Davos’ta soruları yanıtladı:

 

 
Eğitim
Anadolu Üniversitesi “Gelenekten Geleceğe” yarışmasından 6 madalya ile döndü
HAYRETTİN KARACA ANISINA...
ESOGÜ Prof. Dr. Kevser Erol’u Törenle Emekliliğe Uğurladı
Türkiye Diyanet Vakfı 30 ilde bin 668 öğrenciyi kampa aldı
“YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI UYGULAMALI EĞİTİMLER ÇERÇEVE YÖNETMELİĞİ” ASKIYA ÇIKARILDI