İlkadım Bebek Gereçleri
0-1 Yaş Bebek Giyim ve Gereçleri
0-12 Ay Bebekler İçin İhtiyaç Duyacağınız Herşey

Hamamyolu Cd. No: 57/C
info@ilkadimbebe.com
0 222 230 23 26

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal Radyo A’nın konuğu oldu

15.01.2020 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Anadolu Üniversitesi bünyesinde yayın yapan Radyo A’da, Elif Yılmaz’ın sunduğu “Misafir Odası” programına konuk oldu. Eskişehir’de doğup büyüyen ve 1996-2010 yılları arasında Anadolu Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapan Prof. Dr. Mandal, katıldığı programda tekrar kampüs içerisinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Prof. Dr. Hasan Mandal: “Kariyerimde elde etmiş olduğum deneyimi ve kazanımı Anadolu Üniversitesi’nin değerleriyle edindim

Misafir Odası programında Elif Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan Hasan Mandal, kişisel geçmişinde Anadolu Üniversitesi’nin büyük yere sahip olduğunu anlattı. TUBİTAK’ın da hayatında benzer bir yere sahip olduğunu sözlerine ekleyen Mandal, “Üniversitemde, yuvamda olmaktan dolayı da çok heyecanlıyım.1996-2010 yılları arasında Anadolu Üniversitesi’nde bulundum. Kariyerimde elde etmiş olduğum deneyimi ve kazanımı Anadolu Üniversitesi’nin değerleriyle edindim. TÜBİTAK, hepimizin çocukluğunda en azından bir dergisini okuduğu kurumdur. Benim için de çok kıymetli çünkü ben doktoramı TÜBİTAK bursundan yararlanarak yaptım. Ülkemiz için de en prestijli ödül olan TÜBİTAK Bilim Ödülü’nü almış bir bilim insanıyım. O yüzden TÜBİTAK benim için oldukça kıymetli.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Hasan Mandal: “Bazen öğrencilerimizin önündeki tek engel kendileri olabiliyor”

Türkiye’de üniversiteler tarafından yükseköğretim düzeyinde verilen eğitimin bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırdığına değinen TUBİTAK Başkanı Mandal, öğrencilerin ders dışı ortamlarda da kendilerini geliştirmeleri gerektiğini iletti. Öğrenciler tarafından geliştirilen projelerin en az akademisyenler tarafından sunulan projeler kadar değerli olduğunun altını çizen Prof. Dr. Mandal sözlerine şu şekilde devam etti:

 “Türkiye nüfusunun yüzde 10’u yükseköğretim öğrencisi. Bu durum heyecan verici ve üniversitelerimiz bilgi, beceri ve yetkinlik kazandıran kurumlar. İstihdam noktası ise öğrenci arkadaşlarımızın becerilerini sadece ders ortamında değil, ders dışı ortamlarda da kendilerini geliştirebilmeleri ile mümkün. Öğrencilerimizin bazen önündeki tek engel kendileri olabiliyor. TÜBİTAK’ın sunmuş olduğu imkanlar da bu noktada başlıyor. Her öğrenci bitirme projesini sunabilir. Maalesef dediğim gibi kendilerine engel oluyorlar. Kültür-sanat, sosyal bilimler ve mühendislik gibi hangi alanda olursa olsun TÜBİTAK’a iletebilirler. Bir akademisyenin projesi ne kadar kıymetliyse, bir lisans öğrencisinin de projesi o kadar kıymetlidir.”

 

Gönderen: haber
960 defa okundu 
 


Ekonomi
GELECEĞE DEĞER KATAN LİDERLERE ETO’DAN ÖDÜL
YENİ UZLAŞTIRMACILAR BELGELERİNİ ALDILAR
Ticaret Bakanı Pekcan’dan Davos mesajı: “Türkiye Fırsatlar Ülkesi”
5 HES’TEN EKONOMİYE BİR YILDA 11,1 MİLYAR LİRALIK KATKI
Ticaret Bakanı Pekcan, Davos’ta soruları yanıtladı:

 

 
Eğitim
Anadolu Üniversitesi “Gelenekten Geleceğe” yarışmasından 6 madalya ile döndü
HAYRETTİN KARACA ANISINA...
ESOGÜ Prof. Dr. Kevser Erol’u Törenle Emekliliğe Uğurladı
Türkiye Diyanet Vakfı 30 ilde bin 668 öğrenciyi kampa aldı
“YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI UYGULAMALI EĞİTİMLER ÇERÇEVE YÖNETMELİĞİ” ASKIYA ÇIKARILDI