İlkadım Bebek Gereçleri
0-1 Yaş Bebek Giyim ve Gereçleri
0-12 Ay Bebekler İçin İhtiyaç Duyacağınız Herşey

Hamamyolu Cd. No: 57/C
info@ilkadimbebe.com
0 222 230 23 26

Anadolu Üniversitesi akademisyenine “Palm Akademi Şövalye Derecesi”

3.12.2019 

Fransız Millî Eğitim ve Gençlik Bakanlığı’nın, “Palmes Akadémiques” nişanlarından “Chevalier” ödülü, İstanbul Fransız Sarayı’nda gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitim Bölümü Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gülnihal Gülmez, Fransız kültürüne katkıları ve başarılı kariyerinden ötürü Fransız Hükümeti tarafından bu ödüle layık görüldü. 

Prof. Dr. Gülnihal Gülmez: “Ödülün asıl kaynağının Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi olduğunu düşünüyorum”

Uluslararası alanda yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminin ödülü kazanmasında önemli yeri olduğunu aktaran Prof. Dr. Gülmez, “Ödülü almamın asıl nedeninin Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi olduğunu düşünüyorum. Fransızca eğitimi alanında Açıköğretim Fakültesi’nin, yenilikçi hareketleri içinde yer almış insanlardan yalnızca biriyim. Dolayısıyla bu yenilikçi hareketlerin ödülü almamda büyük rolünün olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de; dinamikliği ile farklılık yaratan, çalışan kişilerin önünü açan ve desteğini her zaman hissettiğim Anadolu Üniversitesi’nde çalışıyorum. Bu nedenle üniversiteme sonsuz teşekkürlerimi sunarım.” ifadelerini kullandı. 

 “Uluslararası ilişkilerin geliştirilmesi ile ödüle aday olunuyor”

Fransız dili ve kültürünün geliştirilmesinde hizmeti geçen kişilerin; kültürel, akademik ve başka iş birliği alanlarında üstün hizmet verenlerin bu ödüle lâyık görüldüğünü belirten Prof. Dr. Gülnihal Gülmez, “Bu ödülü diğer birkaç akademisyen arkadaşımla birlikte aldık.  Hepsi Fransızca eğitime hizmet etmiş kişiler. İstanbul Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesinden akademisyenlerin yanı sıra Fransız Kültür Merkezi’nde çok uzun süredir hizmet vermiş müdürler de bulunuyor. Fransız hükümeti tarafında yararlı görülen ve söz konusu ülkeyle iş birliğine katkıda bulunan kişiler bu ödülü almaya hak kazanıyor.” şeklinde konuştu.  

“Benim için geç kalınmış bir ödül oldu”

Anadolu Üniversitesi’nin destekleyici tavrı sayesinde geçmiş yıllarda büyük başarılara imza attıklarını anlatan Gülmez, geçmişte bu ödüle layık görülebilecek birçok çalışmayı da Fransız Büyükelçiliğine sunmadığını iletti ve şu şekilde devam etti:

 “Kendi açımdan konuşacak olursam, aslında benim için geç kalınmış bir ödül oldu.  Çünkü Anadolu Üniversitesi’nin yaratıcı, yapıcı ve destekleyici kimliği sayesinde, özellikle Açıköğretim Fakültesi için 90’lı yıllarda, o dönem Anabilim Dalı Başkanımız olan Bahadır Gülmez’le birlikte lisans tamamlama programları çerçevesinde Fransızca eğitimiyle ilgili 6 ay içerisinde toplam 6 kitabı basıma hazır hale getirmiştik. O dönemde bu çalışmalarımıza tanık olan ve ufak katkılarda bulunan Fransız Kültür Merkezi Müdürüyle konuşurken; ‘Çılgınca bir iş başardınız mutlaka büyükelçinin bundan haberi olsun” demişti. Fakat biz gençtik ve yapacağımız daha birçok iş vardı. Pek de önemsemedik. Eğer yaptığımızla yetinseydik belki o zamanlar bu ödülü almış olurduk. Bunu söylememin sebebi, ben 1,5 yıl sonra emekli olacağım. Ben 35 yılın sonunda 65 yaşımda ödülü aldım. Genç arkadaşlarıma çok daha erken almalarını öneririm. Arkadan gelecek arkadaşlar yaptıkları çalışmalarla her zaman aday gösterilebilirler. Mutluyum, çünkü Fransızca sevdiğim bir dil. Bana çok değerli ufuklar açmış bir dil. Bu dili öğretmek için çalıştım.” diye konuştu

 

 

Gönderen: haber
1225 defa okundu 
 


Ekonomi
Emlak İşletmelerine Ek Süre!
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUĞU SARARDA
EOSB’nin projesine BEBKA desteği
KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİSİ OMURALİEV ETO HEYETİYLE BİR ARAYA GELDİ
EMITT’TEN TÜRKİYE EKONOMİSİNE SON 5 YILDA 15 MİLYAR TL’Yİ AŞAN KATKI

 

 
Eğitim
Anadolu’da genç istihdama yönelik politikalar konuşuldu
ESOGÜ Personeline Yönelik Afet Bilinci Eğitimleri Devam Ediyor
SODİGEM Alpu’daki lise öğrencileri ile buluştu
Manga ile Avrupa Değerleri Projesi İçin Gelen Öğretmenleri Konuk Ettiler
GAZİ MESLEKTE “MESLEK TANITIM GÜNLERİ” YAPILDI