İlkadım Bebek Gereçleri
0-1 Yaş Bebek Giyim ve Gereçleri
0-12 Ay Bebekler İçin İhtiyaç Duyacağınız Herşey

Hamamyolu Cd. No: 57/C
info@ilkadimbebe.com
0 222 230 23 26

Bütünleşik Bilgi Sistemi Modül Eğitimi etkinliği gerçekleşti

14.11.2019 

Anadolu Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Bütünleşik Bilgi Sistemi(BBS) Modül Eğitimi etkinliği, 12 Kasım Salı günü Kongre Merkezi, Salon Anadolu’da yapıldı. Birim yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi(BAUM)’nin sistem tasarlayıcıları tarafından yapılan sistem ve veri girişleri hakkında bilgilendirmelerle başladı.

Öğr. Gör. Çiğdem Özbek: “Bu platformla yöneticilerimiz verilere rahatlıkla erişip kullanabilecek”

Oluşturulan platform sayesinde birçok açıdan verilerin kolay bir şekilde ortaya çıkarılacağını ve kullanılacağını belirten BAUM Kurumsal Performans Yönetim Destek Birimi Sorumlusu Öğr. Gör. Çiğdem Özbek, bu sayede Anadolu Üniversitesi’nin, çıkarılan verileri dinamik bir şekilde arşivleyeceğini anlattı. Henüz ilk adımların atıldığını ifade eden Özbek: “ Bütünleşik Bilgi Sistemi, özellikle üniversite için önem arz edecek bilgi sistemlerinin bir arada olduğu, tek bir platform üzerinden ulaşılabilir bir sistem. YÖK tarafından da tüm üniversitelere bu sistemi hazırlamaları için talepte bulunuldu. Biz de bununla ilgili ilk adımları atmış bulunmaktayız. Öncelikle, birim ve üniversite faaliyet raporlarının türetileceği modüllerimizi geliştirdik. Bugün de birim yöneticilerimize, bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenledik. Akabinde, veri giren kişilere ve sistem kullanıcılarına da eğitimlerimiz olacak. Onlara da nasıl veri girişi yapılacağı bilgisini aktarıyor olacağız. Bunlar dışında, örgün ve açıköğretim sistemindeki öğrenci sayılarının dinamik olarak türetilip, arşivlenebildiği bir platform geliştirdik. Bu platformla birim ve alt yöneticilerimizin; veri ulaşımı, analiz, başarı endeksleri ve değerlendirmelere rahatlıkla erişip kullanabilmelerini sağlamış olduk. Hem birim yöneticilerimizin hem de alt yöneticilerimizin; verileri değerlendirmelerinde, analizlerinde ve başarı endekslerinde rahatlıkla erişip kullanabilecekleri bir platform oluşturmuş olduk.” şeklinde konuştu.

Etkinlik, katılımcılar tarafından yöneltilen soruların cevaplanmasının ardından, birim yöneticilerine teşekkür edilmesiyle son buldu.

 

Gönderen: haber
1679 defa okundu 
 


Ekonomi
Emlak İşletmelerine Ek Süre!
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUĞU SARARDA
EOSB’nin projesine BEBKA desteği
KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİSİ OMURALİEV ETO HEYETİYLE BİR ARAYA GELDİ
EMITT’TEN TÜRKİYE EKONOMİSİNE SON 5 YILDA 15 MİLYAR TL’Yİ AŞAN KATKI

 

 
Eğitim
Anadolu’da genç istihdama yönelik politikalar konuşuldu
ESOGÜ Personeline Yönelik Afet Bilinci Eğitimleri Devam Ediyor
SODİGEM Alpu’daki lise öğrencileri ile buluştu
Manga ile Avrupa Değerleri Projesi İçin Gelen Öğretmenleri Konuk Ettiler
GAZİ MESLEKTE “MESLEK TANITIM GÜNLERİ” YAPILDI