İlkadım Bebek Gereçleri
0-1 Yaş Bebek Giyim ve Gereçleri
0-12 Ay Bebekler İçin İhtiyaç Duyacağınız Herşey

Hamamyolu Cd. No: 57/C
info@ilkadimbebe.com
0 222 230 23 26

TÜBİTAK 4004 ``Ben de Robotumu Kodluyorum’’ Projesi Hediye Takdim Töreni Düzenlendi

23.10.2019 

Eskişehir Teknik Üniversitesi yürütücülüğünde, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi işbirliği ile 17-28 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen TÜBİTAK 4004 "Ben de Robotumu Kodluyorum" projesi tamamlanmıştır.

İlimiz Mimar Sinan Ortaokulu, Sinan Alağaç Ortaokulu, Şehit Mutlu Yıldırım Ortaokulu ve Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı projede; robotik kavramının somutlaştırılabilmesi için proje ekibince tasarlanan ve üretilen devre deneyi setleri ile algı ve algılamak konularına değinildi. ESOGU Çocuk Nörolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Coşkun YARAR tarafından insan nasıl algılar üzerine bir sunum yapıldı. Ardından, temel algoritma kurma becerilerinin gelişebilmesi için Scratch blok kodlama anlatıldı. Son olarak, Lego Mindstorme Ev3 robotunun kodlanmasını deneyimlemeleri ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri tarafından çeşitli bilimsel konularda sunumlarla desteklenerek konuyu içselleştirmeleri sağlandı.

Bu projenin sürdürülebilirliğini sağlamak için katılımcı okullara 2 adet modülerelektrik deney seti (kitapçığı ile beraber) ve birer Lego Mindstorme Ev3 robotu hediye edilmesi için Müdürlüğümüzde bir tören düzenlendi. Törende projeye katılan okullarımıza hediyeleri; Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Tuncay DÖĞEROĞLU ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT tarafından takdim edildi.

Gönderen: haber
1660 defa okundu 
 


Ekonomi
Tüyap Eskişehir İnşaat Fuarı Bugün Açılıyor
TARIMSAL DESTEKLER 22 MİLYAR LİRAYA ÇIKIYOR
İlçe Belediyeler Sanaciye Daha Yakın
Dünya İhracatında İtalyanlarla Liderlik Yarışı
2020 yılında izin ve tatil günleri

 

 
Eğitim
Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğrenme Konferansı’na ev sahipliği yapıyor
ARA TATİLE ÖZEL ETKİNLİK SİTESİ
Kahramanlara duygulandıran mektuplar
İnönü İHO ve Vehbi Koç Ortaokulu Mevlid-i Nebi Programı
Bütünleşik Bilgi Sistemi Modül Eğitimi etkinliği gerçekleşti