İlkadım Bebek Gereçleri
0-1 Yaş Bebek Giyim ve Gereçleri
0-12 Ay Bebekler İçin İhtiyaç Duyacağınız Herşey

Hamamyolu Cd. No: 57/C
info@ilkadimbebe.com
0 222 230 23 26

TÜM SÜREÇLERE HAKİMİZ

18.06.2019 

ESKİŞEHİR/ Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ve 135 bin dönüm arazide etkili olan afet sonrası konuyla ilgili bilgi veren Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Emine Sever; “Afet sonrasında teknik ekiplerimiz ve İl Müdürlüğü olarak sahada üreticilerimizin yanında yer aldık ve süratle hasar tespit işlemlerini gerçekleştirdik” dedi.  

Afet’in etkili olduğu alanın Seyitgazi ve Odunpazarı ilçeleri başta olmak üzere Milhallıççık, Alpu, Sivrihisar, Han, Günyüzü, Mahmudiye ve Sarıcakaya ilçelerine bağlı 36 köyde etkili olduğuna değinen Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürü Emine Sever; “Etkili yağışların başladığı 10 Haziran akşamından itibaren il ve ilçe müdürlüğü ekiplerimiz sahada üreticilerimizin yanında yer aldı. Meteorolojiden gelen bilgiler ışığında üreticilerimize yoğun yağış ve olası doluya karşı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak bizler gerekli hazırlıkları gerçekleştirdik. Dolunun başlamasıyla birlikte özellikle Seyitgazi İlçesinin Aksaklı, Yenikent ve Büyükdere Odunpazarı İlçesi’nin Kalkanlı köylerinde yüzde 100’lere ulaşan hasarlar oluştu. İlçe müdürlüklerimizden gelen veriler ışığında ilk tespitlerde 135 bin dönümde hasar tespit edildi” şeklinde konuştu.

Sever: “Devletin Şefkatli Eli Üreticimizin Üzerinde”

Meteorolojiden gelen bilgi sonrasında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak teyakkuza geçtiklerini anlatan İl Müdürü Emine Sever çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Yağışların başlamasının ardından ilçe müdürlükleri ve bölgedeki muhtarlarımızdan anbean durumu takip ettik. Yaptığımız uyarılara duyarlı olan üreticilerimizin arazide çalışma yapmaması olası bir can kaybının önüne geçmiştir. Maddi hasarın üzüntüsü yaşarken bir kişinin bile burnunun kanamamasından ötürü buruk da olsa bir sevinç yaşıyoruz. Yağışların durulmasından itibaren bizler devletimizin güçlü ve şefkatli elini üreticilerimize hissettirebilmek için tüm birimlerimizle afet sahasının her yerine ulaşmak için kolları sıvadık. Çok kısa süre içerisinde il müdürlüğü ve ilçe müdürlüklerimiz başta olmak üzere devletimizin konuyla ilgili tüm kurumları sahada tespit ve incelemelerde bulunmaya başladı.”

Acil Destek Ödeneği

Saha çalışmalarının etkili yağışların sona ermesinin ardından mesai kavramı gözetilmeksizin devam ettiğine vurgu yapan İl Müdürü Sever; “Ekip arkadaşlarımızla birlikte mesai gözetmeksizin üreticilerimizin yanında yer aldık. Kısa süre içerisinde hasar tespit tutanaklarının tamamlanması ile birlikte ürün ve ekipman zayiatıyla ilgili verileri toparladık ve kısa süre içerisinde Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’a bir rapor hazırladık. Valimizin öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz toplantılarda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak konuya hakim bir şekilde bakanlığımızla ve diğer kurumlarımızla koordineli bir şekilde duruma hakim olduk. Nihai hasar tespitinin ortaya çıkmasının ardından Valimizin öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Acil Destek Ödeneği talep edilmesi konusunda girişimlerde bulunulacaktır. Ayrıca üreticilerimizin Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası’na olan borçlarının ertelenmesi için de bakanlığımızın nezdinde gerekli çalışmalar yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

Gönderen: haber
1920 defa okundu 
 


Ekonomi
ESO’dan 20 bin çalışana destek, üreticiye kolaylık
Doğu Akdeniz’deki çalışmalar için dördüncü gemi gönderilecek
KUZEY KUTBUNUN YÜZER FABRİKASI DENİZE İNDİRİLDİ
Tümsiad Eskişehirden, Ankara Beşir Derneğine Ziyaret
E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı

 

 
Eğitim
Fen Eğitiminde Astronomi Bilgi ve Becerilerini Geliştirme Çalıştayı Düzenlendi
"İHA-0 PİLOTLUĞU SERTİFİKASI" ALDILAR
TÜRKİYE’NİN FIRSAT PENCERESİ : “TÜRK YÜKSEKÖĞRETİMİ”
YKS sonuçları açıklandı
Rektör Çomaklı, ES TV ekranlarında FET֒yü anlattı