İlkadım Bebek Gereçleri
0-1 Yaş Bebek Giyim ve Gereçleri
0-12 Ay Bebekler İçin İhtiyaç Duyacağınız Herşey

Hamamyolu Cd. No: 57/C
info@ilkadimbebe.com
0 222 230 23 26

Dikkat EdileceklerDikkat Edilecekler
Krem Seçiminde Bunlara Dikkat Edin

29 Ağustos 2016 Pazartesi

Birçok kimyasal maddenin ortaya çıkması ve çocuklarımızın hassas cildiyle sürekli temas halinde olması, doğal ürünlere karşı ilgiyi arttırdı.

Doğal ürünler kimyasal ürünlerin aksine ten ile uyumlu ve sağlıklıdır. Cilde herhangi bir zararı dokunmaz. Narin yapılı cilde sahip bebeklerinin zarar görmemesini isteyen aileler son zamanlarda bu doğal ve sağlıklı ürünleri tercih etmeye başladı.

Yetişkinlerin kullanmış olduğu güneş kremlerini ve şampuanlarını günümüzde çocuklarda kullanmaktadır. Oysa ki yapılan araştırmalar sonucunda bebek cildinin oldukça hassas yapıya sahip olduğu ve bu hassas cildin özel bakıma ihtiyaç duyduğu bir gerçektir. İhtiyaç duyulan bu özel bebek bakımında, kesinlikle kimyasal maddelerden uzak durmak gerekir. Doğal yöntemler ile elde edilen kozmetik ürünleri her zaman daha sağlıklı ve zararsızdır. Günümüzde bebek bakım ürünlerinde yeni bir gelişme yaşanmaktadır. Eskiden beri gelenekselleşmiş markalar, yerini artık doğal yöntemler ile elde edilmiş ürünlere bırakmaktadır.

Kozmetik ürünleri

Oldukça hassas bir yapıya sahip olan çocuk ciltleri, kolay bir şekilde pişik ve tahriş olabilmektedir. Ayrıca alerjik enfeksiyonları kapmaya çok müsait ciltleri vardır. Bu yüzden ciltlerinin ekstradan korunmaya ihtiyaçları vardır. Peki eczanelerde veya parfümerilerde satılan çocuk bakım ürünleri ne kadar güvenli ? Hiçbir kar amacı gütmeyen Enviromental Working Group’un yapmış olduğu rapora göre; dünyada yer alan 1107 güneş koruyucusundan sadece %15'inin güvenli olduğu ve zararlı ışınlardan koruduğu açıklandı.

Krem seçerken bu maddelere dikkat edin

Çocuğunuz ve kendiniz için kullanmış olduğunuz ürünlerin içinde aşağıda yer alan maddeler varsa lütfen teninize uygulamaktan kaçının.

  • Phthalates; losyon, yapay koku ve tırnak parlatıcıların da bulunuyor.
  • Paraben; kişisel bakım ürünlerinin bir çoğunda yer alıyor.
  • Formaldehyde; şampuanların içinde bulunuyor.
  • Petroleum; soğuktan korunmak amacıyla kullanılan kremlerde yer alıyor.
  • Sadiumlauryl sulfate (SLS); kozmetik ürünlerinin neredeyse çoğunda %90’lık bir kısmında bulunur.
  • Avobenzone; güneş koruyucu olarak kullanılan ürünlerin bir çoğunda yer alıyor.
 


3083 kez okundu


Diğer Başlıklar


Kışın Bebekler Nasıl Giydirilmelidir  
Krem Seçiminde Bunlara Dikkat Edin  
Bebek Arabası Seçerken Dikkat Edilecekler  
Mama Seçiminde Dikkat Edilecekler  
Çocuğunuz Ateşlendiğinde  
Puset Modelleri ve Farklılıkları  

Toplam Kayıt: 6 [6 - 1]    
Sayfa: [ 1 ]